Do góry

UX/UI

User experience/interface

User experience (UX) to obszar związany z doświadczeniami użytkowników korzystających z wybranego narzędzia (lub szerzej, procesu, tudzież wchodzących w interakcję z marką w ogóle). Wiąże się bezpośrednio z web usability – dziedziną wiedzy związaną z projektowaniem i badaniem narzędzi (w tym przypadku internetowych) z uwzględnieniem potrzeb i preferencji docelowych użytkowników. W kontekście stron internetowych chodzi o szeroko rozumianą użyteczność i skuteczność w realizowaniu określonych celów.

Na doświadczenia użytkowników wpływa szereg czynników. Można do nich zaliczyć kwestie związane z estetyką (przejrzystość, czytelność), nawigacją (łatwością odnajdywania odpowiednich elementów), językiem (jasne informacje i jednoznaczne komunikaty), odpornością na błędy, dostępnością zasobów etc.

Obszary działań

Prototypowanie i UX/UI design – tworzenie interfejsów, makiet i ścieżek poruszania się w obrębie systemu, projektowanie interakcji i elementówpoprawnie wpływających na użyteczność strony, sklepu internetowego, aplikacji webowej, systemu, panelu użytkownika, czy aplikacji.

Badania user experience i testy UX – działania mające na celu weryfikację przyjętych założeń, ocenę użyteczności, obserwacja zachowań użytkowników, tworzenie zaleceń optymalizacyjnych mających na celu poprawę użyteczności.

1.

Analiza konkurencji, potrzeb, założeń i celów

2.

Budowanie Persony na podstawie potrzeb użytkowników

3.

Tworzenie koncepcji produktu

4.

Ścieżki użytkownika oraz architektura informacji

5.

Makietowanie

6.

Testy z użytkownikami na prototypach

7.

Projektowanie graficzne

8.

Wdrożenie i uruchomienie

Zapytaj o wycenę

Potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoich potrzebach, a my znajdziemy klucz do sukcesu Twojego e-biznesu!

Nasza strona internetowa korzysta z plików Cookie. Pozostając na stronie akceptujesz